Siirry sisältöön

Hybridikaapeli sisäasennukseen
CAT6 U/UTP 4PR + 4xSMTxOS2 HF Dca

Hybridikaapeli U/UTP 4x2xAWG23/1 + 4xOS2 LSZH Dca500m
Tuotekoodi KH64D5
Sähkönumero 02 073 12
GTIN6410002073126
Myyntipakkaus (kela)500m
(kela 50x20x30mm, 40,0 kg)
Tukkupakkaus (lava)6 000m
(lava 100x100x110cm, 403 kg)

STANDARDIT 

Käyttö: Kiinteään asennukseen kuivissa sisätiloissa
Käyttölämpötila: -20 – +60 ºC
CPR Luokka: Dca-s2,d2,a1
Paloluokka: IEC60332-1, IEC60332-3
Käyttö: LAN horisontaalinen- ja runkokaapelointi (maks. 90m) 
Normit: EIA/TIA 568-C.2, ISO/IEC 11801, EN50173, M-65D/2019
RoHS: 2011/65/EU
REACH: IEC 1907/2006 
Suoritustasoilmoitus (DoP): KH64D5-001

RAKENNE

Cat.6 U/UTP
Johdin: Kuparilanka AWG23 (0,55 nim.)
Eriste: PE (nim. Ø1,0mm)
Kierrätys : 2 eristettyä johtimia kierretty pariksi
Kaapelin sydän : 4 johdinparia kierroksittain PE-ristikolla erotettuina 
Vaippa: Harmaa, paloa hidastava LSZH 

4 x SMT OS2 FTMS
Optinen kuitu: Yksimuoto OS2
Toisiopäällystys: Tiukka 900 μm, värjätty
Kerrattu rakenne: 4 kuitua kierroksittain
Vetoelementti: Aramidikuidut
Vaippa: Keltainen, (nim. Ø 4,5 mm)

Yhteinen vaippa: harmaa paloahidastava LSZH
Ulkohalkaisja: 6,2 x 13,5 mm (nim.)

OMINAISUUDET (Cat.6 U/UTP)

Nopeuskerroin, nimellinen (%): 69 
Ominaisimpedanssi (nim.) 1-250 MHz (Ohm): 100 ± 15 
Kapasitanssi, nimellinen (pF/m): ≤ 56 
Kapasitansin epätasapaino, pari/pari (pF/100m): ≤ 330 
Eristeen resistanssi (MOhm/km): ≥ 5000 
DC resistanssi (Ohms/km): ≤ 95 
Nimellisjännite (maks.): 75V (DC) 

VÄRIKOODI

  1.  Valkoinen – Valkoinen/sininen 
  2.  Valkoinen – Valkoinen/oranssi 
  3.  Valkoinen – Valkoinen/vihreä 
  4.  Valkoinen – Valkoinen/ruskea 

OMINAISUUDET (4xSMT OS2)

Vaimennus @ 1310nm (dB/km): ≤ 0,4
Vaimennus @ 1550nm (dB/km): ≤ 0,3
Muotokentän halkaisija (μm, 1310 nm): 9,2 ± 0,4
Muotokentän epäkeskisyys (μm): ≤ 0,7
Kuoren halkaisija (μm): 124,8 ± 0,7
Kuoren elliptisyys (%): ≤ 1
Ensiöpäällystetyn värjätyn kuidun Ø (μm): 245±5

VÄRIKOODI

  1.  Sininen 
  2.  Valkoinen
  3.  Keltainen
  4.  Vihreä 

MERKINTÄ 

KERMAN – KH64D5 – CAT.6 U/UTP 4 PR AWG 23/1 + 4xSMT OS2 – LSZH Dca – hybridikaapeli – xxx m – pv/kk/vuosi

TAIVUTUSSÄDE / HALKAISIJA

Asennuksessa: 75 / 150 mm
Asennettuna: 120 / 240 mm

TIEDONSIIRRON OMINAISUUDET

YHTEENSOPIVUUS

TAKUU

FSM OY tarjoaa 25 vuoden takuun KERMAN sisätilojen kupari- ja hybridikaapelointijärjestelmiin. KERMAN:n järjestelmätakuun ansiosta loppukäyttäjä voi olla varma siitä, että hänen sertifioitu verkkonsa vastaa sovellettavia suorituskykystandardeja 25 vuoden ajan.
KERMAN laajennettu järjestelmätakuu on saatavilla kun järjestelmän asentaa valtuutettu KERMAN:n valtutettu kaapelointikumppani.
Lue lisää.
Hae kumppaniksi.

KH64D5 v.00 (11/06/2020)